اوباما: نامه هایی میان من و روحانی مبادله شده است+ متن کامل انگلیسی مصاحبه با ABC News

obama78

 

باراک اوباما تایید کرد که در هفته های گذشته نامه هایی میان وی و حسن روحانی مبادله شده است.

رییس جمهور امریکا که روز یکشنبه ۲۴ شهریور، با شبکه تلویزیونی امریکایی ای بی سی نیوز، گفت وگو می کرد به محتوای این نامه ها هیچ اشاره ای نکرد.

«ایران هسته ای» پیش از این گزارشی درباره این نامه نگاری های منتشر کرده بود.

وی همچنین در این گفت وگو به رابطه میان مسئله سوریه و مذاکرات هسته ای ایرات پرداخت و گفت: «دیپلماسی درباره سوریه به همراه تهدید نظامی الگویی بالقوه برای مذاکره درباره جاه طلبی های هسته ای تهران است».

اوباما گفت: «ایران باید از این تفکر دوری کند که چون آمریکا به سوریه حمله نکرد، پس این کشور در واکنش به برنامه هسته ای تهران نیز به ایران حمله نخواهد کرد».

رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد: «آنها (ایرانی ها) از اینکه ما (به سوریه) حمله نکردیم نباید این درس را بگیرند که ما به ایران حمله نمی کنیم. بلکه آنها باید از این فرآیند این درس را بیاموزند که پتانسیلی برای حل دیپلماتیک این مسائل وجود دارد».

وی ادامه داد: «دیدگاه من این است که اگر تهدیدی موثر درباره استفاده از نیروی قهری به همراه تلاش های دیپلماتیک جدی وجود داشته باشد می توان به توافق رسید».

علاوه بر این، اوباما در این گفت وگو تاکید کرد که نگرانی های آمریکا درباره جاه طلبی های هسته ای ایران بسیار بیشتر از نگرانی ما درباره سلاح های شیمیایی سوریه است.

وی همچنین گفته است تردید دارد روحانی بتواند به سرعت شرایط مذاکرات هسته ای را تغییر بدهد.


این مطلب را چاپ کنید

نظرات شما

ایمیل شما منتشر نخواهد شد پر کردن قسمت های ستاره دار الزامی است *

*


6 + یک =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>