سیاست خارجی در جهان برساخته

n00177609-b

 

«سیاست خارجی در جهان برساخته» عنوان کتابی است از «وندولکا کوبالکووا» با ترجمه مهدی میرمحمدی و علیرضا خسروی که به مطالعه سیاست خارجی و اصول آن از منظر تئوری سازه انگاری می‌پردازد.-
این اثر مجموعه‌ای است از مباحث نظری و تجربی سازه‌انگارانه که می‌تواند گام مهمی در تقویت دانش نظری در حوزه سیاست خارجی و مطالعات راهبردی باشد.

«وندولکا کوبالکوا» استاد مطالعات بین‌المللی دانشگاه میامی است که ۹ مقاله از نویسندگان و صاحبنظران برجسته نظریه سازه‌انگاری را در این کتاب جمع‌آوری کرده است. وی کتاب چارچوب نظری سازه‌انگاری را در مطالعات تجربی ارایه داده است که خود علاوه بر افزایش غنای کتاب، امکان انتقال مفاهیم را سهل‌تر کرده‌است.

این کتاب که در ۹ فصل تنظیم شده است، به سه بخش کلی تقسیم می‌شود. بخش اول خواننده را با چارچوب‌های نظری آشنا می‌کند و او را برای مطالعه کارهای تجربی بخش دوم آماده می‌کند. بخش سوم هم به دنبال موازنه‌ای میان نظریه و عمل است.

مقدمه این کتاب توسط حمیرا مشیرزاده به رشته تحریر درآمده است. او می‌نویسد: «این کتاب، انتشار اثری جدید و متفاوت در زمینه سیاست خارجی است که گامی مهم برای افزایش دانش نظری در حوزه سیاست خارجی به شمار می‌آید و انتشار آن اقدامی است که می‌تواند دسترسی به یکی از مهم‌ترین آثار در حوزه سیاست خارجی را برای دانش‌پژوهان و علاقه‌مندان این حوزه از مطالعات بین‌المللی را آسان کند.

با توجه به اینکه سازه‌انگاری رویکردی عام به جهان است و در آن کوشش می‌شود برای فهم روندها و رویدادهای حوزه سیاست به جنبه‌های متفاوت ساختار و کارگزار، عوامل مادی و معنایی توجه شود، مطالعه این کتاب می‌تواند چشم انداز متفاوتی از جهان برای پژوهشگران حوزه مطالعات راهبردی و تصمیم‌گیرندگان سیاست خارجی و امنیت ملی فراهم آورد.

نخستین چاپ کتاب «سیاست خارجی در جهان برساخته» از سوی انتشارات پژوهشکده مطالعات راهبردی با شمارگان سه هزار نسخه، در ۳۳۰صفحه و به بهای ۱۰۰ هزار ریال روانه بازار نشر شده است.

 

ایبنا


این مطلب را چاپ کنید

نظرات شما

ایمیل شما منتشر نخواهد شد پر کردن قسمت های ستاره دار الزامی است *

*


سه − = 2

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>