انتشار کتاب «اسلام و دموکراسی» از سوی انتشارات پرسمان

admin_eslam & democraci Final

 

کتاب «اسلام و دموکراسی» از سوی انتشارات «پرسمان» منتشر شد.

کتاب «اسلام و دموکراسی» از سوی انتشارات «پرسمان» منتشر شد. این کتاب شامل مقالات متعددی در زمینه سازگاری یا ناسازگاری اسلام و دموکراسی به قلم اندیشمندانی همچون «آمارتیاسین»،‌ »چارلز کوزمن»،‌ «عمر جاهه»،‌ »بابی سعید»،‌ »اصغر علی انجینیر»، «رضوان مصمودی» و … است که توسط «دکتر مهدی حجت» گردآوری و ترجمه شده است. در مقدمه این کتاب که ناشر بخشی از آن را برای چاپ در پشت جلد کتاب انتخاب کرده، آمده است: «بر خلاف گفتمان سنت که حکومت ها ارباب و مردم رعیت بودند امروزه در گفتمان مدرن و در نظام های دموکراتیک این دولتها هستند که رعیت مردمند و هر گاه به وظیفه خود مبنی بر تامین حداقل زندگی این جهانی آنها به نحوی مطلوب عمل نکنند عزل خواهند شد.
رابطه دین و دموکراسی از مباحث داغ و بسیار مهم جوامع دینی است و جامعه ما نیز از آن مستثنی نیست. دیدگاههای مختلفی در این خصوص وجود دارد. گروهی دموکراسی را بر نمی تابند زیرا آن را مخالف موازین دینی می پندارند. برخی دیگر آن را تنها نظامی می دانند که ارزشهای دینی در آن امکان تحقق دارند.»
در سایت انتشارات پرسمان آمده است که در آینده از این نویسنده کتاب های دیگری به چاپ خواهد رسید.

قیمت کتاب «اسلام و دموکراسی» ۱۰ هزار تومان است.


این مطلب را چاپ کنید

یک نظر

  1. باید کتاب عالی باشه. اسلام و دموکراسی از موضوعاتی ک من خیلی دوست دارم درباره اش بیشتر بدونم . ترجمه این کتاب هم ک توسط استاد عزیزم آقای دکتر مهدی حجت صورت گرفته بهشون خسته نباشید میگم و امیدوارم ترجمه های دیگری از ایشون ب چاپ برسه.

نظرات شما

ایمیل شما منتشر نخواهد شد پر کردن قسمت های ستاره دار الزامی است *

*


− سه = 1

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>