بازگشت ۲۱ هزار آواره کُرد به سوریه

IMAGE635169225459672342

 

اقلیم کردستان عراق- مسئول امور پناهندگان اقلیم کردستان عراق از بازگشت ۲۱ هزار و ۳۵۸ آواره سوری به علت بهبود وضعیت مناطق کُردنشین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، شاکر یاسین در گفتگو با سایت خبری NNA با اعلام  بازگشت تدریجی آوارگان سوریه گفت: این روند ادامه دارد.

وی افزود: دولت اقلیم کردستان عراق در راستای ادامه ارائه خدمات و حمایت از آوارگان کردستان سوریه که در کمپ های اقلیم ساکن هستند، عملیات انتقال آوارگان به اردوگاههایی با امکانات بهتر (داره شکران و باسرمه) را آغاز کرده و روزانه ۱۰۰ آواره به کمپ های جدید منتقل می شوند.

مسئول امور پناهندگان اقلیم کردستان تصریح کرد: با وجود اینکه بارها کتباً از دولت مرکزی عراق درخواست کرده ایم تا ما را در امر کمک رسانی به کُردهای سوریه ساکن در اقلیم کردستان عراق یاری کنند اما تاکنون بغداد هیچ گونه کمکی به این آوارگان که شمار آنها به ۲۲۵ هزار تن در اقلیم کردستان می رسد، نکرده است.


این مطلب را چاپ کنید

نظرات شما

ایمیل شما منتشر نخواهد شد پر کردن قسمت های ستاره دار الزامی است *

*


2 + = ده

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>