اتحادیه اروپا تلاش می کند فعالیت هکرهای روس را متوقف کند

یک رسانه اروپایی گزارش داد : اتحادیه اروپا تلاش می کند از دخالت هکرهای روسیه در آستانه انتخابات پارلمان اروپا در ماه مه (اردیبهشت ۹۸) جلوگیری کند.

روزنامه «لوکزامبورگ تایمز» امروز پنجشنبه نوشت: هکرهای روسیه، کمیپن خود برای ایجاد اختلال در انتخابات اتحادیه اروپا را تشدید کرده اند و این امر مقام ها و شرکت های فناوری اتحادیه اروپا را وادار کرده راه های واکنش به چنین اقداماتی را بررسی کنند.
سه دیپلمات ارشد اروپایی به این روزنامه گفته اند که اتحادیه اروپا انتظار دارد سازمان های مستقر در روسیه از طریق هک کردن موسسات و گسترش اخبار جعلی برای اعمال نفوذ در پارلمان اروپا تلاش کنند.
مقام های امنیتی اتحادیه اروپا همچنین نگران هستند که هکرهای روس از انتخابات آتی اتحادیه اروپا به عنوان آزمونی برای محک زدن راهبردهایی استفاده کنند که ممکن است در انتخابات آینده آمریکا مورد استفاده قرار گیرد.
کارشناسان امنیت سایبری درباره افزایش ناگهانی فعالیت هکرهای تحت حمایت دولت روسیه علیه دولت های اروپایی، سازمان های جامعه مدنی و رسانه ای در ماه های اخیر هشدار داده اند.
«بن رید» رئیس بخش تحلیل جاسوسی سایبری در شرکت امنیت سایبری آمریکا موسوم به «فایرآی» در این زمینه گفت: در شش ماه گذشته حملات گسترده ای علیه رسانه ها و دولت های اروپایی انجام شده است.
وی گفت: این اقدامات اغلب شامل حمله به وزارتخانه های دفاع و خارجی کشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و رسانه های آلمان است.
مقام های اتحادیه اروپا می گویند افزایش ناسیونالیست ها و گروه های تندرو در سراسر این اتحادیه احتمال تلاش ها برای ارائه اطلاعات غلط در شبکه های اجتماعی را افزایش داده است.
بروکسل تلاش می کند یک سامانه هشدار اولیه را درباره حملات اطلاعاتی غلط در سراسر این اتحادیه ایجاد کنند هر چند که بسیاری از دیپلمات ها درباره موثر بودن آن تردید دارند زیرا معتقدند که دیدگاه های مختلفی درباره روسیه و اهمیت تلاش های ضد تبلیغاتی در سراسر اتحادیه اروپا وجود دارد.
اتحادیه اروپا که تشکیلات امنیتی خاص خود را ندارد، در سال ۲۰۱۶ میلادی، «سلول ترکیبی هیبریدی» را به منظور گردآوری اطلاعات از کشورهای عضو در صورت حملات احتمالی از جمله از سوی هکرها تشکیل داد.
لوکزامبورگ تایمز نوشت: تحلیل گران دفاعی و امنیتی از مدتها قبل هشدار داده اند که مسکو از اوکراین و درگیری ها در این کشور به عنوان آزمایشگاهی برای جنگ جدید سایبری و تکنیک های روانی استفاده کرده است.
دولت روسیه پیوسته هر گونه دخالت در انتخابات خارجی یا گروه های هکری را رد کرده است.
تحقیقات شرکت فایرآی نشان می دهد که در آستانه انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا گروه هکری «تیم سندورم» روسیه در هک کردن زیرساختارهای انتخاباتی آمریکا، نقش داشته است.
بسیاری از شرکت های فناوری از جمله گوگل، توئیتر و فیس بوک گروه های امنیت سایبری را در آستانه انتخابات ماه مه تشکیل داده اند.
به گزارش ایرنا، اتهام دخالت روسیه در انتخابات سال ۲۰۱۶ آمریکا همچنان موضوع تحقیقات «رابرت مولر» بازرس ویژه پرونده روسیه در آمریکا است که تاکنون اتهاماتی را علیه برخی از مقامات آمریکایی ازجمله نزدیکان «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا مطرح کرده است.

 

ایرنا


این مطلب را چاپ کنید

نظرات شما

ایمیل شما منتشر نخواهد شد پر کردن قسمت های ستاره دار الزامی است *

*


دو + 7 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>