همکاری نظامی ژاپن و فیلیپین در برابر چین

22221-652x330

«شینزو آبه»، نخست وزیر ژاپن روز شنبه در دیدار با «بنینو آکینو»، رئیس جمهور فیلیپین در پایتخت این کشور متعهد شد که در برابر چین از نیروی دریایی فیلپین پشتیبانی به عمل می آورد.
به گزارش «چین امروز» به نقل از ای بی سی نیوز، شینزو آبه اعلام کرد که ژاپن با اعطای وام به فیلیپین کمک می کند تا نیروی دریایی این کشور برای ساختن ۱۰ قایق گشت گارد ساحلی اقدام کند.
پس از اینکه از سال گذشته اختلاف بین چین و فیلیپین در مناطق کم عمق دریایی بالا گرفت، آمریکا دو قایق گشت گارد ساحلی در اختیار فیلیپین قرار داد تا در امر بازدارندگی در برابر قدرت پیش رونده پکن از آن استفاده کند.
اکینو پس از این دیدار گفت: همکاری دریایی با ژاپن یکی از اصول استراتژیک کشورش است. وی همچین تاکید کرد که با اتکا به ژاپن به دنبال احیای اقتصادی کشور و همچنین تامین صلح با همکاری ۱۰ کشور عضو آسه آن در منطقه جنوب شرق آسیا است. ویتنام نیز از جمله کشورهای آسه آن است که با چین در دریای جنوبی چین اختلاف مرزی دارد.
شینزو آبه طی کنفرانس خبری خطاب به مقامات پکن گفت: باید صریح و بی پرده و بدون پیش شرط وارد مذاکرات شد.


این مطلب را چاپ کنید

نظرات شما

ایمیل شما منتشر نخواهد شد پر کردن قسمت های ستاره دار الزامی است *

*


یک + 6 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>