حمایت از معلولان شعاری و احساسی است/ تشکل های مردم نهاد بر مطالباتشان پافشاری کنند

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی حمایت از معلولان را شعاری، احساسی در تمام دولت ها معرفی کرد و گفت: در صورتی جامعه معلولان می تواند به هدف خود برسند که در رسیدن به مطالبات شفاف و جدی خود پا فشاری کنند.

شهروز افخمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی ” ندای انقلاب ” بیان داشت: مدت ها است که موضوع حمایت از معلولان از سوی دولت های مختلف مد نظر قرار داده می شود اما به دلیل برخی سیاست گذاری ها و یا اولویت های دیگر اجتماعی این موضوع کاملا به فراموشی سپرده می شود.

وی ادامه داد: گاها جامعه معلولین به دلیل محدودیت های مالی در کشور به فراموشی سپرده می شوند و عملا می توان گفت که حمایت از این جامعه به شعاری احساسی بیدل می شود.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: ما گاها اولویت ها را گم می کنیم و یا آنقدر اهداف زیاد هستند که برخی از موضوعات به کلی فراموش می شوند. باید توجه داشت که پرداخت به جامعه معلولان از سوی هر دولتی مطرح می شود اما اگر معلولان در دولت یازدهم می خواهند به مطالباتشان برسند باید از طریق تشکل های مردمی به صورت منطقی بر خواسته خود اصرار داشته باشند. آنان باید مطالبات خود را شفاف و جدی در اختیار دولت بگذارند تا دولت با نیازسنجی اقدام به رفع آن مشکلات کند.

وی ادامه داد: نباید فراموش کرد که نیازها و اهداف در جامعه زیاد است و منابع مالی کم.

انتهای پیام/


این مطلب را چاپ کنید

نظرات شما

ایمیل شما منتشر نخواهد شد پر کردن قسمت های ستاره دار الزامی است *

*


چهار + = 9

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>