روحانی در دیدار با وزیر فرهنگ چین: توسعه روابط ایران و چین منافع دو ملت را تضمین می‌کند

رییس‌جمهوری اسلامی ایران روابط ایران و چین را رو به توسعه دانست و گفت: معتقدیم توسعه روابط و مناسبات گسترده تهران – پکن منافع دو ملت را تضمین خواهد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی روز دوشنبه در دیدار تساوی وو، وزیر فرهنگ چین با وی، نقش و موقعیت چین را در عرصه جهانی به عنوان عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل مهم ارزیابی کرد و گفت: معتقدیم توسعه روابط و مناسبات گسترده تهران – پکن منافع دو ملت را تضمین خواهد کرد.

تساوی وو، وزیر فرهنگ چین نیز در این دیدار با ابلاغ بهترین سلام‌های گرم رییس‌جمهور کشور متبوعش برای دکتر روحانی گفت: ایران و پکن از فرهنگ و تمدن کهن و روابطی دیرینه برخوردارند می‌توانند در دنیای امروز نقش بسزایی ایفاء کنند.

وی همچنین جایگاه روابط دو کشور را در منطقه و جهان ممتاز توصیف و ابراز sامیدواری کرد که در آینده روابط دو کشور در بالاترین سطح خود و منطقه و جهان برسد.

وزیر فرهنگ چین انرژی هسته‌ای را حق مسلم جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: چین معتقد است گفت‌وگو و مذاکره تنها راه حل موضوع هسته‌ای ایران است نه تحریم‌ها و اعمال فشارها.

وزیر فرهنگ چین به منظور شرکت در مراسم تحلیف رییس‌جمهوری اسلامی ایران که عصر یکشنبه در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، به ایران سفر کرده است.


این مطلب را چاپ کنید

نظرات شما

ایمیل شما منتشر نخواهد شد پر کردن قسمت های ستاره دار الزامی است *

*


+ 7 = ده

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>